ŞEHİR TURLARI

Tur B- Yarım Gün Sultanahmet (ö.ö)

BAŞVUR

Tur B- Yarım Gün Sultanahmet (ö.ö)

Yarım gün / Sabah 4 saat / Yürüyüş Turu / Pazartesi hariç

Ekstra olarak istenirse, öğleden sonra ve en az 4 kişi gereklidir.

Sultan Ahmet Camii

17. yüzyılda Ayasofya'nın hemen karşısında, mimar Mehmet tarafından inşa edilmiş olan cami, iç kısmındaki muhteşem Mavi İznik çinileri nedeniyle, Mavi Camii olarak bilinir.

Ayasofya

(Türkçe Ayasofya) eski bir Rum Ortodoks patriklik bazilikası (kilisesi) olup, daha sonra bir imparatorluk camisine çevrilen yapı şu anda İstanbul, Türkiye'de bir müzedir. Latin İmparatorluğu Dönemi'nde Roma Katolik Katedrali'ne dönüştürüldüğü 1204 ile 1261 arasındaki dönem hariç, inşa edildiği 537'ten 1453 tarihine kadar bir Doğu Ortodoks Katedrali ve Konstantinopolis Patrikliği'nin bir kürsüsü olarak hizmet vermiştir.

Bina 29 Mayıs 1453 - 1931 yılları arasında cami olarak hizmet vermiştir. 1 Şubat 1935'te laikleştirilerek müze olarak açıldı.

Hipodrom

Eski at arabası yarışlarının yapıldığı sahne, dört anıtı ile antik Hipodrom: II. Wilhelm Alman Çeşmesi, Theodosius Dikilitaşı, bronz yılanlı sütun ve Çemberlitaş sütunu

Kapalı Çarşı

Sokaklardan ve geçitlerden oluşan bu labirentte, kendi ticari alanları olan 4.000'den fazla dükkan bulunmaktadır; Kuyumcular çarşısı, halı satıcıları, el yapımı bakır ürünler, pirinç mücevherler ve kutular, oniks mücevherleri ve lületaşı gibi Türk el sanat ve zanaatları.

Daha fazla bilgi ve hizmet için lütfen odacı bizimle iletişime geçin.